مورنینگ رپورت و انفجار حنجره!!!
ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٥/٤  کلمات کلیدی:

جلسه مورنینگ رپورت کودکان، ساعت 8 صبح:

رزیدنت کشیک اورژانس داره بیماران بستری شده طی کشیک دیشب رو به طور خلاصه معرفی می کنه. توی دفتر مورنینگ نوشته شیرخوار 3 ماهه، از روی شرح حال خودش میخونه شیرخوار 3 ساله!!!! استاد می فرمایند: چرا؟!!! آخه چه جوری؟!!! بالاخره رزیدنت با حداکثر قدرت حنجره و تحت فشار قرار دادن تارهای صوتی و قورت دادن میکروفون موفق میشه 7 تا مریض بستری شده رو معرفی کنه و بشینه سر جاش.

هم گروهیمون رو صداش میکنن جلو تا مریض شدیدا پیچیده ای رو که طی کشیک هر چی فکر کردیم و کتاب ها رو گشتیم به تشخیص درست و حسابی نرسیدیم، معرفی کنه. بیچاره دیشب گفت تا بخواد این مریض رو برای استاد محترم معرفی کنه باید یه مدت حتما به تارهای صوتی و حنجره ش استراحت بده. استاد هم به دنبال هر جمله و هر علامتی که از مریض گفته میشه، می فرمایند: چرا؟!!! آخه چه جوری؟!!! در نهایت اینترن بیچاره بعد از کلی جون کندن مریض رو برای استاد در چندین نوبت توضیح میده و بحث میشه و با یه سری تشخیص افتراقی بحث رو جمع می کنن.

وسط مورنینگ موزیک گل ارکیده شروع به پخش شدن میکنه. همه دنبال منشا این صدا هستن. آخه در مورنینگ کودکان زنگ زدن موبایل یه گناه نابخشودنیه. به نظر میاد صدا از طرف محل استقرار اساتیده. درست بود. موبایل استاد بود که در حال زنگ زدن بود ولی استاد انگار نه انگار. در نهایت استاد دیگه ای که کنار اتند اداره کننده مورنینگ نشسته استاد رو از زنگ زدن موبایلش آگاه میکنه و در نهایت استاد به تلفنش جواب میده. این اتفاق در انتهای مورنینگ هم میفته ولی چون اون یکی استاد هم حواسش نیست کسی به استاد در مورد تلفنش اطلاع نمیده و تلفن بیچاره در حال زنگ زدن باقی می مونه.

توضیح:

اولا استاد محترم با هر تشخیص یا توضیحی که توسط هر کس دیگه ای غیر از خودشون ارائه بشه مخالفن حتی اگه خلافش ثابت بشه. هر جا هم که دلیلی برای رد توضیحات ندارن فقط می فرمایند: آخه چرا؟1!!! چه جوری؟!!!

ثانیا استاد محترم بالای 80 سال سن دارن و شنوایی شون شدیدا کاهش یافته بنابراین علی رغم تلاش همه جانبه از طرف اینترن ها، رزیدنت ها و سایر اساتید، نهایتا میشه نصف اطلاعات رو به استاد منتقل کرد و احتمالا یکی از دلایلی که استاد محترم همیشه مریض رو میارن سر مورنینگ و خودشون ازش شرح حال می گیرن همینه.

و در نهایت آخه چرا؟!!!