اکسترن خوش شانس با آدرنال چروکیده
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱۱  کلمات کلیدی:

عجب روزی بود امروز. کلی خوش شانس بودم والبته تمام ذخایر کاته کولامین آدرنالم تخلیه شد.آخ

قضیه از این قرار بود که دیروز گروه ما کشیک بود. کشیک روز جمعه از ٨ صبح شروع میشه تا ٩ شب و بعدش هم راند شبانه داره. اجازه off بندی هم نداریم. این مدت موندن توی بیمارستان رو بذارین کنار یه نیمکت 3 نفره توی پاویون که تنها امکانات بخش کودکان برای اکسترن هاست. البته هیچ کدوم اینا به اندازه مورنینگ شنبه که با دکتر بیلان برگزار میشه سخت نیست.

خلاصه طی کشیک دیروز هر کدوم 4 تا مریض بستری کردیم و از قضای روزگار هر بار که نوبت من میشد مریضایی بودن که احتمال مطرح شدنشون تو مورنینگ خیلی بالا بود. یه مریض داشتم با علایم تیپیک کاوازاکی، یه مریض دیگه با علایم کره سیدنتهام بعد از فارنژیت استرپتوکوکی و یه مریض دیگه با تشنج و ضایعه مغزی و احتمال دخیل بودن مسائل متابولیک. یه مریض دیگه هم داشتم که این یکی دیگه گاستروآنتریت بود ولی از اون جایی که اصلا مورنینگ های دکتر بیلان قابل پیش بینی نیست احتمال مطرح شدن این یکی هم صفر نبود. من دیگه کاملا مطمئن بودم امروز حداقل یه بار اون جلو میرم.

صبح رفتم سر مورنینگ. البته قبلش به مریضام سر زدم و تغییراتشون و آزمایشات جدیدشونو یادداشت کردم. بعد از شروع مورنینگ آدرنال من شروع به فعالیت کرد. اولش که یکی اکسترن های کشیکو صدا می کنن تا کشیک و راند شبانه دیروز رو توضیح بده که اون یه نفر من نبودم. بعدش دقیقا همون مریض با علایم کره مطرح شد ولی از شانس خوب من اصلا کسی از اکسترن اون مریض سراغی نگرفت در حالی که اکسترن های بقیه مریض ها همشون رفتن جلو. آخر سر هم که یه نفر میره تا مورنینگ رو جمع بندی کنه. این قسمت آخر مربوط به کریز آدرنال من بود و کل ذخایر آدرنال من رو تخلیه کرد. آخه دکتر بیلان اولش منو صدا کردن و من که بلند شده بودم برم جلو داشتم کتابامو رو صندلی میذاشتم که نظر دکتر بیلان عوض شد و گفتن که چون قبلا اومدم بشینم و یکی دیگه رو صدا کردن. به این میگن اوج خوش شانسی. حالا چرا من رو که فقط یه بار اون جلو رفته بودم رو به این دلیل دوباره صدا نکردن، در حالی که اکثر بچه ها رو چند بار تا حالا صدا کردن، راستش خودم هم نفهمیدم و هنوزم برام سؤالهسوال.

خلاصه امروز کلی رو خط شانس بودم. خدا به خیر بگذرونه. چهارشنبه ما کشیکیم و پنج شنبه هم مورنینگ با دکتر بیلانه. باید غدد آدرنالم رو آماده کنم. البته دیگه آداپته شدن.