طرح شاد سازی اکسترن های خسته در کلاس های بعد از ظهر
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٩  کلمات کلیدی:

مکان: دانشکده پزشکی - کلاس اخلاق پزشکی

زمان: ساعت ۵ عصر

استاد محترم اخلاق پزشکی با هنرهای خاص تدریسشون و خاطرات جالب و اغلب بامزه ای که سر کلاس با لحن خاص و جالبی تعریف می کنن و قدرت این رو دارن که با یه قضیه کاملا بی مزه کلاس رو بخندونن، سعی می کنن تدریس رو طوری ارائه کنن که دانشجوی بخت برگشته خسته از بخش و کلاس اعصاب و احیانا بی خوابی دیشب و کشیک دیروز بتونه حداقل جلوی خوابش رو بگیره و چند کلمه ای از مباحث رو بشنوه تا بتونه اخلاق رو توی رشته وشغلش رعایت کنه.

دانشجویان هر کدام در گوشه ای از کلاس روی صندلی هاشون افتادن و دارن سعی می کنن به گفته های استاد گوش بدنخمیازه.( البته بعضی ها اصلا سعی هم نمی کنن خواب)

در کلاس نیمه بازه و اصولا چون هیچ بنی بشری در اون قسمت از سالن نیست هیچ صدایی از راهرو نمیاد. تا اینکه یه صدای آروم به گوش میرسه: میوووووووو

همه به طرف در بر می گردن. بچه گربه کوچولو و بامزه ای وارد کلاس میشه. بچه ها لبخندی می زنن و این بچه گربه رو بانی خیری می دونن که لحظه ای پا به کلاسشون گذاشته تا بتونن کمی خستگیشون رو فراموش کنن. همه بی خیال بچه گربه میشن با این خیال که الان خودش بیرون میره ولی اون که با خنده بچه ها روبرو شده پررو میشه و از گوشه کلاس به سمت ته کلاس روانه میشه. وقتی به ته کلاس میرسه باز هم برنمی گرده تا بیرون بره و به راه خودش ادامه میده تا از گوشه دیگه کلاس سر در میاره و به سمت استاد روانه میشه. بعد طی یک عملیات متحیر العقول از سکوی کلاس بالا میره و در کنار استاد می ایسته و بعد در کنار پرده ای که اسلاید ها روش به نمایش در میاد عرض اندامی میکنه و در نهایت طی بدرقه رسمی یکی از همکلاسی ها از کلاس بیرون میره. در کلاس رو می بندن ولی گربه کوچولو همچنان بیرون کلاس به میو میو کردن ادامه میده.

کلاس دیگه اون کلاس ساکت و خسته نیست. همه از این رفتار بامزه گربه کوچولو خوششون اومده و بهانه ای شده برای رفع خستگیشون یا حداقل فراموش کردنش.

نتیجه علمی برای مسئولین دانشکده های پزشکی: اگه کلاس بعد از ظهر برای اکسترن ها می ذارین و انتظار دارین بعد از بخش و خستگی فوق العاده ناشی از اون و در حالی که هر روز سعی می کنن وقتی پیدا کنن که کمی به درس های روی هم انبار شده شون برسن و بعد اگه تونستن کمی هم برای امتحان پره انترنی درس بخونن، بیان و سر کلاس ها حضور فعال داشته باشن حداقل یه سری گربه هم استخدام کنین تا یه چرخی توی کلاس بزنن و دانشجویانتون رو مشعوف کنن.