اولین روز گوارش
ساعت ٧:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/٢  کلمات کلیدی:

بالاخره بخش ریه هم تموم شد. وای عجب بخشی بود!!! خیلی بهم سخت گذشت. از اون بخش های طاقت فرسا بود. هر روز یه ساعت قبل از مورنینگ تو بخش بودم و پالس اکسی متری می کردم. فلو بخش شیطانهم که الهی خود خدا حقشو کف دستش بذاره، ساعت ١۵/٩ دقیقه میومد تو بخش و هی غر می زد. اتند هم که میومد انگار نه انگار که استاژری هم تو بخش هست. آخرش هم که یه نمره کج و کوله بهم داد که اصلا نفهمیدم رو چه حسابیه. خلاصه خیلی بخش بدی بود و من یکی مطلب جدیدی به معلوماتم از ریه اضافه نشد. واقعا برای یه استاد یا هر کسی که جای استاد وظیفه آموزش یه عده به عهده شه خیلی بده که طوری رفتار کنه که این حرف ها پشت سرش باشه. البته من اونقدر مشتاق درسم و علاقه مند به رشته ام هستم که با این مسائل دلسرد نشم و حتی تو بخشی که امید به یادگیری مطلب علمی و درسی ندارم، حداقل کارهای عملیم رو بهتر کنم. به همین خاطر کلی ABG گرفتم و چند تا NG tube زدم ولی سونداژ به تورم نخورد.

 به هر حال این بخش هم با تموم سختی هاش تموم شد و از امروز رفتیم گوارش. البته من دیروز رو کشیک گوارش بودم و امروز دومین روزم بود. اینجا به نظر بهتره. من اینجا فقط 2 تا تخت دارم البته 6 نفرمون یه تخته ن. اتندمون هم دکتر فتاحی هستن که به نظر اتند خوبی میان. ولی امان از دست مریضاش که اغلب HBs Ag و HCV مثبت هستن و این یه کم ترسناکه. دیروز یکی از اینترن های بخش موقع ABG گرفتن دچار یه سانحه شده و خون مریضی که HBs Ag مثبته و HCV اون هنوز معلوم نیست پاشیده رو صورتش. خدا آخر و عاقبتمونو به خیر کنه.

این بخش هم که تموم بشه داخلی هامون تموم می شه و می ریم رادیولوژی. آخ که بعد داخلی عجب می چسبه. یه بخش بدون کشیک با 5شنبه و جمعه تعطیل و ساعت کاری مشخص 8 تا 12 . این طوری می تونم برای عفونی هم درس بخونم و امتحانشو بدم.

به هر حال هر بخشی برای خودش یه حال و هوای خوبی داره و همشون یه جورایی خوبن؛ حتی بخش شیرییییییییین ریه!!!!