سال جدید با یک آغاز جدید
ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٤  کلمات کلیدی:

سال ٩٠ شروع شد و با شروع اون دوره ١٨ ماهه اینترنی من هم شروع شد. میدونم خیلی دیر شده ولی عید رو به همه دوستان تبریک می گم. امیدوارم سال ٩٠ برای همه یه سال خوب و متفاوت باشه. برای من که از همین اولش متفاوت بوده!!!!

روز ٢ فروردین اولین کشیک اینترنیم بود توی بخش قلب. با کلی دم و دستگاه صبح زود بلند شدم و رفتم بیمارستان. چشمتون روز بد نبینه. از لحظه ای که رسیدم تا صبح روزبعد که از بیمارستان خارج بشم داشتم کار می کردم. البته یه چند ساعتی اون وسطا استراحت کردم ولی دریغ از یه ذره خواب. از دیروز تا حالا در دوره نقاهت هستم.

کلا ملت دل خجسته ای دارن. توی اورژانس نشسته بودم یا به عبارتی در حال بدو بدو و شرح حال گرفتن و معاینه بودم که گفتن ۴ نفر مریض از یه خونواده اومدن. بالای سر هر کدوم رفتم و پرسیدم مشکلتون چیه جواب مشترک همشون این بود : "هیچی"نیشخند پرسیدم پس واسه چی روز دوم عید اومدین اورژانس قلبسوال نکنه اومدین عید دیدنی؟؟؟؟؟ واقعا برام سوال شده بود تا اینکه پدر خانواده فرمودند که اخیرا یکی از پسرای خانواده به علت بیماری قلبی که احتمالا آنوریسم آئورت بوده به طور ناگهانی فوت کرده و حالا کل خانواده نگران مرگ ناگهانیشون هستن و روز دوم عید به جای دیدن اقوام و عید دیدنی اومدن جهت انجام اکوکاردیوگرافیعصبانیحالا واقعا ثابت هم نشده بود که فرد فوت شده واقعا آنوریسم آئورت داشته یا نه ها. چون خونواده اجازه کالبد شکافی نداده بودن.

این مورد نمونه کوچیکی بود از بیمارایی که طی کشیک ما وارد اورژانس شدن. اونقدر موارد جالبی داشتیم که نگو. طرف کارای عید و خونه تکونی انجام داده دستش و علی الخصوص دست چپش درد میکنه اومده میگه نکنه از قلبم باشه. اون یکی اومده میگه یه مدته وقتی زیاد راه میرم یه کم دچار تپش قلب میشم. میگم دقیقا چه جوری میشی که میگی تپش قلب دارم میگه نبضم رو می گیرم و توی یه دقیقه میشمرم بیشتر از ١٠٠ تا میشه (اونم در اوج فعالیت). تو رو خدا شما بگین من به این مریض چی بگم. اصلا چه جوری براش شرح حال بنویسم. یکی دیگه بود میگفت یه صدایی از شکمم میشنوم  بعدش میزنه به قلبم میگم درد هم داری میگه نه فقط یه صداست.

خلاصه طی کشیک ٢۴ ساعته من کلی از این موارد عجیب و غریب به همراه چند تا بستری نصفه شب و یک رزیدنت فوق العاده هیپو تیروئید که گرفتن هر شرح حالش حدود یه ساعت طول می کشید، دست به دست هم دادن تا من در اولین کشیک اینترنی حتی یه لحظه هم نخوابم. بدترین قسمتش همین رزیدنت هیپوتیروئید بود. حالا اگه این یه ساعت رو صرف معاینه و شرح حال گرفتن از علایم مریض میگذروند می گفتم میخواد با دقت مریضش رو معاینه کنه و درمان دقیقی براش ارائه کنه ولی بیشتر این مدت صرف این میشد که مریض اهل کجاست یا شغلش چیه یا چند تا بچه داره اونم ساعت ۵ صبح. منم در این مواقع این شکلی میشدمعصبانی.احتمالا برای کشیک های بعدی باید با آشپزخونه هماهنگ کنم چند تا لووتیروکسین هم توی برنامه غذایی این رزیدنت محترم قرار بدن.

فردا دوباره کشیکم. امیدوارم این دفعه دیگه این شکلی عصبانینشم.