و دوباره کودکان
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٤/٧  کلمات کلیدی:

بخش اورژانس هم تموم شد. یکی از بخش های خفن وسخت ولی شیرین و دوست داشتنی رو پشت سر گذاشتیم. بخش خوبی بود. با اینکه از لحاظ جسمی شدیدا خسته میشدم و از طرفی هم بیخوابی های شبانه و در عوض خواب روزانه باعث شد کل این یک ماه رو از وقایع دور و بر بی خبر باشم و کلا در خواب یا کشیک بودم ولی برخلاف همه بخش ها هیچ استرسی بهم وارد نمیشد. کلی هم کار یاد گرفتم. توی کشیک آخر هم یه مریض رو بدون کمک انتوبه کردم. برای ما که بخش که بیهوشی رو نداریم اورژانس تقریبا تنها جایی بود که می تونستیم انتوباسیون رو یاد بگیریم که خوشبختانه من یاد گرفتم.

امتحان پایان بخش هم خیلی جالب بود چون به قول استادمون ورقه ها دهنی بودن (یعنی قبلا با همین ورقه ها امتحان گرفته شده بود و در واقع سوالا تکراری بود) خود استاد هم روز اول بخش تاکید کرده بودن که ملاک نمره بخش عملکرد ما توی کل دوره ست نه امتحان پایان بخش.بنابراین امتحان بیشتر فرمالیته بود تا یه امتحان واقعی. به هر حال اون هم گذشت و ما از اول تیر ماه به عنوان اینترن کودکان رفتیم تا 3 ماه تابستون رو در خدمت فسقلی ها باشیم.

بخش کودکان رو خیلی دوست دارم. از اون بخشاییه که همه چیز رو حساب و کتابه. فقط شدیدا همراه با استرسه. از روز اول سعی کردم نذارم استرس مورنینگ و اساتید و مریضا اذیتم کنه. چشمتون روز بد نبینه یه اتند داریم توی بخش عفونی کودکان، کپی برابر اصل فلوی بخش ریه که اوایل وبلاگم ذکر خیرش رو نوشته بودم!!!!! کلا اگه تا خود شونه ت هم دستت رو فرو ببری توی عسل و بذاری توی دهن اتند محترم قطعا گازت میگیره. از اونایی که به عالم و آدم گیر میدن. فکر کنم هر روز صبح هم میره کلانتری از خودش شکایت می کنه.

هر چند امسال این بخش برام حال و هوای سال پیش رو نداره ولی بازم دوستش دارم. پارسال دوره خوبی رو توی کودکان گذروندم. برام خیلی خاطره های خوب به همراه داشت. روزهای خوبی رو که پر از ماجرا و خاطره بود رو هیچ وقت فراموش نمی کنم. گاهی که از دست خودم و این خاطره ها عصبانی میشم سعی می کنم فراموش کنم ولی هر بار یه اتفاقی میفته که موفق نمیشم و مطمئنم هیچ وقت هم موفق نخواهم شد. فقط آرزو میکنم و از خدا می خوام که نذاره همه اون اتفاق ها در حد خاطره اون گوشه های ذهنم برام باقی بمونه.

فعلا به فیض ارائه مورنینگ توی این بخش نائل نشدم!!!! ولی این شنبه احتمال زیادی داره که مفیوض!!!بشم چون هم فردا کشیکم و هم جمعه. امیدوارم از پسش بربیام.