بخش شیرین!!!!! ریه

بابا عجب بخشیه این ریه. هر چند من تا حالا سربازی نرفتم ولی فکر می کنم اینجا از سربازخونه هم بدتره. البته نه اینکه خیلی نظم و نظام داره ها! اگه این طوری بود که خوب بود. اینجا فقط دنبال اینن که از اکسترن ها به هر قیمتی ایراد بگیرن؛ درست یا غلطش رو هم خدا می دونه. این طوری به خیال خودشون به ما یاد می دن چطوری کارامونو درست انجام بدیم ولی من یکی که چیزی یاد نمی گیرم. ما تو بخش نفرو هم با دکتر اعتمادی بودیم که همه می گفتن خیلی گیر می دن و واقعا هم این طوری بود ولی من بیشترین مطلب رو بین بخش های داخلی تو نفرو یاد گرفتم و این به خاطر آموزش های خوب دکتر اعتمادی و اشکال گیری های به جای ایشون بود. این بخش یه جورایی برام تبدیل به جهنم شده و همش منتظر تموم شدنشم.

و اما تعریف استاژر در بخش ریه: استاژر در این بخش نقش تمام افراد و حتی تمام اشیا رو بازی می کنه غیر از نقش اصلی خودش که در واقع دانشجوییه که باید در بالین بیمار آموزش پزشکی ببینه. مهم ترین نقش یک پالس اکسی متر دقیقه که باید در هر شرایطی آماده ارایه خدمت باشه. گذشته از این مسایل که به گفته سرپرستار بخش ۴ تا پالس اکسی متر توی بخش هست و من تو این یه هفته فقط ٢ تا دیدم و اونام همیشه مشغولن. صبح ها قبل از مورنینگ بخش خیلی بامزه می شه طوری که همه یا دنبال پالس اکسی مترن یا فشار سنج و یا یکی از اینا دستشونه و دارن از این اتاق به اون اتاق میرن. تعریف بعدی از استاژر کسیه که باید وقتی دیگران رو اعم از اینترن، رزیدنت، فلو از خود راضیو اتند و حتی نرس ها و استاژر های دیگه رو می بینه از ترس بلرزهشیطانالبته این دو تا مورد آخر رو من خودم اضافه کردم ولی بعید نیست در دوره بعدی به لیست افرادی که استاژرباید ازشون بترسه اضافه بشه. خلاصه ی مطلب این که بخش ریه جاییه که تقریبا نمی شه از اون چیز خاصی یاد گرفت و فقط باید سرکوفت های بی خودی شنید. من واقعا متأسفم که برخی اساتید به جای آموزش به دانشجوهاشون سعی می کنن به هر روشی که شده ثابت کنن که بیشتر از اونا می دونن و بی خودی تحقیرشون کنن. فعلا که یه هفته ی دیگه از این بخش مونده و باید برای رسیدن به جایی که می خوایم بایدکلی از این یه هفته ها رو تحمل کنیم.

/ 6 نظر / 52 بازدید
رها

من دانشجوی سال آخر حقوقم اما هیچ وقت نتونستم تو وبلاگم درباره رشتم چیزی بنویسم فکر کنم شما دکترا خوشبخت تر باشید حداقلش اینکه شما زندگی می بخشید اما ما وکیلا محکوم می کنیم و جان می گیریم موفق باشید

لژیونلا

اتندون کی بود؟ منهم تبریز خوندم! بخش ریه رو بایک رزیدنت سال یک سرهم بندی کردیم.آخه اتندمون دکتر حجازی بود که یکساعت هم سر ویزیت نیومد!

لژیونلا

نکنه منظورت خانم دکتر ق است؟

لژیونلا

آهان،گرفتم:دکتر علیرضا مح...

وحید53

بیمارستان مسیح بخش کنسر ریه و بخش سل