یه ماه اینترنی

یک ماه از دوره پربار اینترنی رو پشت سر گذاشتم. ماه جالبی بود. پر از مسائل متفاوت و ضد و نقیض. گاهی اونقدر خوب بود که دلم میخواست زمان متوقف بشه و توی همون لحظه خوب و جالب بمونم و لذت ببرم و گاهی اونقدر بد و آزار دهنده بود که از زمین و زمان متنفر میشدم ولی در کل جالب بود. بخش قلب رو از همون دوران اکسترنی خیلی دوست داشتم. مبحث قلب خیلی شیرین و دوست داشتنیه و البته یه خورده سخت. مهمتر از همه توی این بخش این ECG (نوار قلب) هاست که یه سری خط و خطوط کج و کوله است که می ذارن جلوت و تو باید اونا رو بخونی و تفسیر کنی و براشون تشخیص مطرح کنی. البته من به یمن گذروندن دوره اکسترنی با یه استاد فوق العاده عالی، توی این زمینه مشکل چندانی نداشتم.

15 روز از اینترنیمون توی تعطیلات عید بود. 5 تا کشیک توی همین عید داشتم و 4 تا هم بعد از عید. در کل کشیک های خوبی بودن ولی کشیک اول و کشیک آخرم از همه افتضاح تر بودن. کلا کشیک های این بخش یه خورده سختن. البته باید کشیک های بخش های دیگه رو هم ببینم تا بتونم مقایسه کنم ولی من یکی تو کشیک های این بخش خیلی خسته شدم. اونقدر دلم برای خواب لک زده بود که وقتی توی یکی از کشیک هام از 4 تا 8 صبح بخش بودم و از بخش اصلا زنگ نزدن و صدام نکردن، صبح داشتم ذوق مرگ میشدم.

توی کشیک آخرم رزیدنتی رو که ذکر خیرش رو کرده بودم!!!!! کشیک اورژانس بود. چشمتون روز بد نبینه گذشته از اینکه مدت زمانی که هر مریض باید صبر می کرد تا آقای دکتر ویزیتش کنه چیزی در حدود 20 الی 30 دقیقه بود آقای دکتر نسبتا محترم هر موردی رو اعم از درد تیپیک آنژینی، درد غیر تیپیک، درد غیر آنژینی، درد chest wall، سرفه، عطسه و احیانا هر کی رو که از جلوی اورژانس رد میشد، بستری می فرمودند و این شد که من کل شب رو اصلا نخوابیدم و این در حالی بود که صبح قرار بود امتحان پایان بخش بدیم. سر امتحان دقیقا 30 ساعت بود که نخوابیده بودم و نمی دونم اصلا توی ورقه امتحانیم چی نوشتم و مریض رو چطوری معاینه کردم.

به هر حال یه ماه از اینترنیم به خوبی و خوشی!!!!! گذشت و از آن جایی که چرخه اینترنیم بسیار جالب و مفرحه این ماه مرخصی هستم. مرخصیم بعد از یه ماه بخش رفتن شروع شده و این در حالیه که بعد از این یه ماه باید 16 ماه پشت سر هم بخش ها رو بگذرونم. البته همینش هم خوبه. تصمیم دارم این یه ماه رو استراحت کنم و خوش بگذرونم. البته قصد داشتم یه مقدار هم درس بخونم یعنی شروع کنم برای امتحان رزیدنتی بخونم ولی این چند روز آخر بخش یه سری خبر شنیدم مبنی بر اینکه تمام امتیازات یک درصد ها و استعدادهای درخشان واین جور چیزا برای شرکت کردن توی امتحان رزیدنتی لغو شده ولی هنوز مطمئن نیستم. از دوستان اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره لطف کنه یه خبری هم به من بده.

/ 4 نظر / 23 بازدید
فاطمه

سلام عزيزم خوبي؟جالبه بس با اين جيزايي كه كفتي اينترني به لحاظ سختي با دوران اكسترني قابل قياس نيس!اما مطمئنم تو تواناييشو داري!خوب كاش يكي از اون لحظات خوب و بد رو هم ميكفتي!موفق باشي!

دکتر نفیس

مبارکه اینترنی ! منم شنیدم خبر سفت و سخت ندارم..[افسوس]

دکتر نفیس

مبارکه اینترنی ! منم شنیدم خبر سفت و سخت ندارم..[افسوس]

مینا

سلام من امسال امتحان پره دارم لطف میکنی سوالای امتحان پره اسفند رو سایت بذاری.ممنون[گل]