ت مثل تعطیلاااااااااااااااات

بخش روانپزشکی هم تموم شد. این چند روزه پرشین بلاگ در دسترس نبود و بدتر از اون خود من کلا از رده خارج شده بودم. هر چی انرژی داشتم جمع می کردم تا صرف درس خوندن واسه امتحان روانپزشکی کنم و با هر جون کندنی بود خوندم و امتحانش رو دادم. تا جایی که یادم میاد هیچ وقت نتونستم تو ماه رمضون درست و حسابی بشینم درس بخونم و همیشه هم طوری بوده که اغلب نیازی به درس خوندن تو ماه رمضون نبوده یعنی یا تعطیلات تابستون بوده یا اوایل ترم. دوران مدرسه هم که کلا هوامونو داشتن. ولی امسال نشد. هم امتحان اپیدمیولوژی داشتیم هم روانپزشکی، به خاطر همین هر جوری که بود باید درس می خوندم. بالاخره دوشنبه امتحان رو دادیم و تعطیلات ١۵ روزه ما شروع شد و از آن روز تا الان ما در حال ذوق مرگ شدن هستیم و خانواده گرامی و علی الخصوص برادر جان در حال خنده به حال ما و تمسخر ما قهقهه. این تعطیلات یه ویژگی دیگه هم داره اونم اینه که آخرین تعطیلات طولانی مدت !!!!!!!! دوره پزشکی منه و این یعنی اینکه باید تمام تلاشم رو در جهت استفاده بهینه از لحظه لحظه اون انجام بدم و سعی کنم حتی لحظه ای از اون رو به بطالت نگذرونم.

بخش روانپزشکی خیلی بخش جالبی بود. این بخش کلا با بخش ها و کلا با رشته های دیگه پزشکی فرق های عظیمی داره و کلا یه چیز دیگه ست. توی این بخش انواع بیماری های روانپزشکی رو دیدیم و کلی مطلب جدید یاد گرفتیم. بخش خوبی بود و به تجربه کردنش می ارزید. این بخش مورنینگ های جالبی داشت. تقریبا هر روز یه مریض میاوردن تا باهاش مصاحبه کنن و وقتی مریضا صحبت می کردن آدم نمی دونست باید بخنده یا گریه کنه.

چند روز پیش یه مریض آورده بودن که می گفت از مأمورین اداره اطلاعاته و وقتی ازش سؤال می پرسیدن هر جا کم میاورد می گفت این قسمت دیگه مربوط به امنیت کشوره و سریه و نمی تونه راجع بهش صحبت کنه. گیر داده بود که یه هلی کوپتر رو به فرمان اون منفجر کردن یا می گفت با اینکه پسوند اسمش نشون می ده که اصالتا اهل یکی از روستا های اطراف تبریزه ولی مطمئنه که اصالتا اهل مکه ست و اینو وقتی فهمیده که مکه رفته بوده.

حالا این یه مریض درست و حسابی بود. یه مریض دیگه داشتیم توی بخش که نمی دونم کی چند تا علایم روانپزشکی رو کی یادش داده بود تا بیاد و با این علایم بستری بشه. این مریض توی بخش بستری بود و در نهایت به این نتیجه رسیدند که داره تمارض می کنه. توهمات جالبی داشت. می گفت یه سری آدم می بینه که قد خیلی کوتاه و گوش های بزرگ و صورت پر مو دارن. (این توصیف عین چهره خودش بود!!! باور کنین همین شکلی بود فقط قدش به اون اندازه که می گفت کوتاه نبود) وقتی از توهم های شنواییش پرسیدیم اصرار عجیبی داشت که اونا رو فقط توی گوش چپش می شنوه و همیشه هم می گفت اون آدما و صداها فقط توی تنهایی هستن. خدا پدر و مادر اون کسی رو که این اطلاعات رو به مریض داده بود بیامرزه چون کلا همه چیز رو برعکس یادش داده بود. جالبش اینجاست که هر روز هم این حرف ها تغییر می کردن و وقتی قرص های ویتامین رو به عنوان placebo (دارویی که همین جوری الکی به مریض می دن تا فکر کنه داره درمان میشه ولی در واقع یه داروی کاملا بیخوده) بهش می دادن می گفت حالم بهتره و موجودات رو کمرنگ تر می بینم. توی شرح حال اولیه ش مصرف هر گونه مواد مخدر رو انکار می کرد ولی وقتی بهش گفتن که تست مورفینش مثبته کم کم به حرف اومد و اعتراف کرد که یه سری قرص هم مصرف می کنه. آخه بدبختی اینجاست که آی کیوش حتی از آی کیو جلبک هم کمتر بود و هی به روش های مختلف خودش رو لو می داد. اصل قضیه وقتی رو شد که پدرش اومد و از اتندمون خواست که برای اون یه نامه بده تا ببره دادگاه و بگه که این فرد مشکل روانی داره و رفتارهاش دست خودش نیست. قصه از این قرار بود که این آقای نسبتا محترم طی یک دعوا زده و صورت داماد خونواده رو آسفالت فرموده و براش به گفته پدرش 1 سال زندان و 25 میلیون دیه به عنوان مجازات در نظر گرفتن. حالا این بشر این اداها رو از خودش درمیاورد که ملت فکر کنن مریضه و جرمشو بی خیال بشن. اون روز اتندمون به مریض گفتن که ما نمی تونیم نامه بدیم چون اصلا فکر نمی کنیم تو مریضی مهمی داشته باشی. فردای اون روز مریض رو با پیشانی پانسمان شده آوردن برای ویزیت چون شب خودشو کوبونده بود به در و دیوار و اصرار عجیبی داشت که دکتر ها کتکش زدن. خلاصه مریض رو به خاطر اعتیاد  فرستادن بخش مخصوص درمان معتادین.

کلا مریض های این بخش خوراک مطرح شدن توی وبلاگ بودن. بچه ای که در نهایت براش تشخیص اوتیسم مطرح شد و با اینکه مادرش از اتاق مورنینگ بیرون رفته بود، بین اونهمه دکتر سفیدپوش خم به ابروش نمیاورد و همش اینور اونور می رفت و بازی می کرد یا پسر جوونی که به خاطر معافیت از سربازی سعی می کرد خودش رو بیمار نشون بده یا خانم جوونی که کمکی بیمارستان بود و از جسد ترسیده بود و دچار لکنت زبان شده بود و از اول تا آخر مصاحبه فقط گریه کرد. بعضی از مریض ها جالب بودن ولی اغلب آدم دلش براشون می سوخت. مریض های اسکیزوفرنی که اغلب جوون هم بودن بدترین نوع مریض ها بودن. یه ساعت همه رو می ذاشتن سر کار و آخرش هم معلوم نمی شد چی به چیه.

خلاصه بخش جالبی بود و با اتمام این بخش تعطیلات من شروع شد و الان در فاز نقاهت بخش روانپزشکی توی خونه هر آتیشی که بلدم رو می سوزونم. فکر کنم در پایان تعطیلات مادرم خوشحال ترین فرد عالم باشه چون قراره حداقل یه نصف روز از دست شیطونی های من در امان باشه. باید سعی کنم خاطرات خوبی از خودم به جابذارمشیطان و تا جایی که می تونم از آخرین تعطیلاتم استفاده مفید بکنم.

/ 7 نظر / 59 بازدید
دکتر نفیس

کسی نمی فهمه حسرت یه روز تعطیلی یعنی چی!

دکتر نفیس

کسی نمی فهمه حسرت یه روز تعطیلی یعنی چی!

نگار

سلام خوشحالم که بلاخه اومدی تعطیلاتت رو بهت تبریک میگم وای این مرضایی که دربارشو نوشه بودی خیلی جالب بودن

نگار

عزیزم چند تا سوال داشتم ازت دوره دنن پزشکی و داروسازی ه کدوم چقدر طول میکشن؟ و همین طور دوره ی تخصص اطفال و داخلی؟

دکتر نوید

[هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا]تعطیلات خوش بگذره.... خانم دکتر....[گاوچران]

فهیمه

دلم بخش روان خواست!!!به امید آن روز!(:

فاطمه

چه زندان مخوفی برای مردم. ساختید و شاد هم هستی تعطیل باشه کارت شرت کمترفکر میکنید همه بیمار هر کس یک لقب شما هم زندانبان قلب سنگی